The Delaware Lacrosse Foundation, a Chapter of US Lacrosse , DLF Delaware Youth Lacrosse Delaware High School Lacrosse Delaware Lacrosse Scores Delaware Lacrosse Grants Delaware High School Lacrosse Coaches Delaware Lacrosse Camps and Clinics

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

                             2018 HENLOPEN NORTH ALL CONFERENCE BOYS LACROSSE

 

                 

FIRST TEAM

     

SECOND TEAM

   
 

ATTACK

SCHOOL

GRADE

   

ATTACK

SCHOOL

GRADE

 

LUKE D'AMBROGI

C HENLOPEN

11

   

JOSH COSDEN

C RODNEY

12

 

WILL NEIBRZYDOWSKI

DOVER

12

   

PAT O'BRIEN

POLYTECH

12

 

NOAH LONGEST

C RODNEY

12

   

DANE ZIMMERMAN

S TECH

12

           

GABE BEST

C HENLOPEN

9

 

MIDFIELD

       

MIDFIELD

   
 

DEMETRIUS STEVENSON

C RODNEY

12

   

JARED WAGENHOFFER

C RODNEY

12

 

ZACH TRABAUDO

POLYTECH

12

   

JACK DENNIS

C HENLOPEN

11

 

NATHAN QUILLEN

S TECH

12

   

JACOB BROWN

C HENLOPEN

12

                 
 

DEFENSE

       

DEFENSE

   
 

BROOKS BUCK

C HENLOPEN

12

   

NOLAN BROCKMEYER

C RODNEY

12

 

TIM KELLEY

C HENLOPEN

12

   

MYLES LAWRENCE

C RODNEY

11

 

COLE PALMER

DOVER

11

   

MONTRELL JONES

POLYTECH

11

           

TYZHIR MORRIS

S TECH

12

 

SPECIALIST

       

SPECIALIST

   
 

EVAN MCCLEARY

C RODNEY

11

   

ZACH DAVIS

C RODNEY

11

 

FACEOFF SPECIALIST

       

FACEOFF SPECIALIST

   
 

LIAM ZOLPER

C HENLOPEN

12

   

RILEY TRACEY

C RODNEY

11

 

GOALKEEPER

       

GOALKEEPER

   
 

SEAN GRIFFITH

C HENLOPEN

11

   

ANTHONY TUNNELL

DOVER

11

           

MATTHEW MILLER

SMYRNA

11

 

HONORABLE MENTION

             
 

PLAYER

SCHOOL

GRADE

         
 

JACOB STANT

C RODNEY

11

         
 

ANDRE CURRIE

C HENLOPEN

10

         
 

JALEN ADAMS

DOVER

12

   

COACH OF THE YEAR

 

CHRIS RUTKOSKI

POLYTECH

12

   

MATT FAIRCLOTH - CAESAR RODNEY

 

JAKE GUZMAN

SMYRNA

12

         
 

REESE PEARSON

S CENTRAL

12

         
 

JACK KANE

S TECH

 

         
                 
                     

 

 

 

 

 

 

2018 HENLOPEN SOUTH ALL CONFERENCE BOYS LACROSSE

             
             

ATTACK

SCHOOL

GRADE

 

ATTACK

SCHOOL

GRADE

COLE JOSETTI

I RIVER

12

 

WYATT KOVATCH

I RIVER

12

CONOR CHRISTIE

MILFORD

10

 

CARTER KENTON

L FOREST

12

KADE COLLINS

L FOREST

10

 

LANE HILL

WOODBRIDGE

11

       

LANDON HAJEK

MILFORD

9

MIDFIELD

     

MIDFIELD

   

DANTE TRADER, JR

DELMAR

9

 

ALEX HERKA

MILFORD

10

KURT MOYER

L FOREST

12

 

PHILLIP FRAZIER

DELMAR

12

JON GAGLIONE

MILFORD

11

 

COREY HASTING

WOODBRIDGE

11

       

CHRIS SMITH

S ACADEMY

12

DEFENSE

     

DEFENSE

   

XAVIER OWENS

L FOREST

12

 

PATRICK SPENCE

I RIVER

11

GARRETT WRIGHT

DELMAR

9

 

CHRIS ELLIOT

DELMAR

10

NICK SLONACHER

MILFORD

12

 

CHRIS KENNEDY

L FOREST

11

GOALKEEPER

     

GOALKEEPER

   

HUNTER GILMORE

DELMAR

12

 

NONE

   

SHANE GAGLIONE

MILFORD

12

       

SPECIALIST LSM

     

SPECIALIST

   

RILEY CUSTODIN

S ACADEMY

11

 

NONE

 

 

RYAN BURBRIDGE

I RIVER

12

       

FACEOFF SPECIALIST

     

FACEOFF SPECIALIST

   

KARDEN FULLERTON

L FOREST

11

 

ZACH SHULTZ

I RIVER

11

HONORABLE MENTION

           

PLAYER

SCHOOL

GRADE

       

ZACH ROSENTHAL

DELMAR

12

       

SAM MILTNER

I RIVER

11

       

REESE YOST

L FOREST

12

       

BRYCE WELLS

MILFORD

9

       

ADAM KRIM

S ACADEMY

12

       

JOSH PROPES

WOODBRIDGE

11